Ontstaan van de Levensboom

Christelijke Gemeente de Levensboom is in oktober 1996 ontstaan uit een Bijbelstudiegroep die in 1993 werd opgericht door Daryl en Charyl de Vries. Een aantal christenen uit de omgeving van Deurne zocht naar verdieping en opbouw van hun geloof. In de beginperiode kwamen zij wekelijks bijeen voor een Bijbelstudie in het Gerardushuis aan de Milhezerweg in Deurne.

Daryl en Charyl deVries

Groei

Na een aantal jaren kwam de bijbelstudiegroep bijeen in de huiskamer van één van de deelnemers. In deze periode ontstond het besef dat het belangrijk zou kunnen zijn om op termijn een eigen kerk te beginnen. Omdat we nog een relatief kleine groep waren vonden we het spannend om hier in Deurne direct mee te starten.
In Venray begon in die tijd een nieuwe gemeente, ondersteund door de Bijbel Gemeente Venlo. Als bijbelstudiegroep besloten we ons daarbij aan te sluiten en mee te werken aan de opbouw van deze gemeente. Na ongeveer een jaar samenwerking kreeg Venray een nieuwe voorganger. Hij moedigde ons aan om “gewoon” te beginnen in Deurne. Dat gaf de doorslag: al snel werd de stap gezet om wekelijks samen te komen voor een dienst in Deurne. Het idee om een evangelische gemeente te starten kreeg steeds meer vorm.

Vanaf oktober 1996 werd er iedere zondag een eredienst gehouden in de aula van basisschool de Brigantijn in Deurne.

In juli 2000 konden we door verbouwingen in De Brigantijn geen gebruik meer maken van de aula. Hierdoor moesten we op zoek naar een andere locatie. Die vonden we in basisschool De Bron in Deurne, waar we onze samenkomsten konden voortzetten.

In 2007 ontdekten we dat de Heilige Geestkerk leegstond en nog geen definitieve herbestemming had gekregen. Dit bracht ons ertoe om in 2008 de stap te wagen en deze kerk te betrekken. Daarmee kregen we de beschikking over een grote kerkzaal en diverse ruimtes voor kinderen en tieners. In deze periode konden we ook verschillende grotere projecten organiseren voor de buurt en voor Deurne en omgeving.

Vanaf 1 juli 2012 namen we onze intrek in basisschool De Heiakker, vanwege de sluiting van de voormalige Heilige Geestkerk door de gemeente Deurne. In de school was ruimte beschikbaar voor onze diensten in de aula en aparte lokalen voor kinder- en tienerwerk. Al na enkele weken voelden we ons hier thuis, al misten we wel de voordelen van een eigen gebouw zoals we die hadden in de voormalige Heilige Geestkerk. Toch moesten we ook deze locatie verlaten vanwege een verbouwing van de school.

Vanaf 25 juli 2021 komen we samen in ’t Hofke van Marijke, Rembrandt van Rijnstraat 5 te Deurne, waar we onze nieuwe plek hebben gevonden. Deze nieuwe ontmoetingsplek ligt midden in de wijk Sint-Jozefparochie, waardoor we meteen met meer mensen in contact komen. Het multifunctionele gebouw nodigt uit om betrokken te zijn bij de wijk en haar behoeften.

Vanaf mei 2023 zijn we gestart met een gezamenlijke maaltijd op de tweede woensdag van de maand. Hiermee willen we onder andere eenzame en minderbedeelde mensen gezelligheid en een warme maaltijd aanbieden.

Daarnaast ondersteunen we het project met de duofiets, zowel met vrijwilligers als met een financiële bijdrage.

Oudsten, Diakenen en Bestuur

In de Gemeente zijn 3 oudsten aangesteld.

Peter Blom

Paul Jacobs

Piet de Vocht

Een keer in de 4 jaar komen alle taken en aanstellingen vacant.

Het Bestuur

Voorzitter Peter Blom
Penningmeester Carola In ’t Groen
Secretaris Bart Uithol
Paul Jacobs
Elise Bakker

Het is een waar woord: als iemand opziener wil worden, is dat een eerzaam streven. 2Een opziener moet onberispelijk zijn. Hij kan slechts de man van één vrouw zijn en hij moet sober, bezonnen, gematigd, gastvrij en een goede leraar zijn. 3Hij mag niet te veel drinken of driftig zijn, maar hij moet vredelievend en vriendelijk zijn, en niet geldzuchtig. 4Hij moet zijn huisgezin goed leiden en op een waardige manier gezag over zijn kinderen uitoefenen. 5Als iemand geen leiding kan geven aan zijn huisgezin, hoe zou hij dan voor de gemeente van God kunnen zorgen? 6Hij mag ook niet iemand zijn die net bekeerd is; anders raakt hij verblind en valt hij ten prooi aan de duivel. 7Verder moet hij buiten de gemeente een goede reputatie hebben, zodat hij niet in opspraak komt en door de duivel wordt gestrikt.

8Ook een diaken moet zich waardig gedragen. Hij moet oprecht zijn, mag niet overmatig veel wijn drinken en niet hebzuchtig zijn; 9hij moet vasthouden aan het mysterie van het geloof, met een zuiver geweten. 10Ook hij moet eerst op zijn geschiktheid worden getoetst; pas daarna, als blijkt dat hij een onberispelijk mens is, kan hij zijn dienst verrichten. 11Dit geldt ook voor de vrouwen: ook zij moeten zich waardig gedragen, ze mogen niet kwaadspreken en moeten sober en in alles betrouwbaar zijn. 12Een diaken mag maar één vrouw hebben en moet goed leiding geven aan zijn kinderen en zijn huisgenoten. 13Degenen die hun dienst goed verrichten, verwerven aanzien en kunnen door hun geloof in Christus Jezus vrijuit spreken.

1 Timoteus 3:1-13

Opbouw

Evangelisatie

Aanbidding

Zorg

Moge God, die ons doet volharden en ons troost geeft, u de eensgezindheid geven die Christus Jezus van ons vraagt. 6 Dan zult u eendrachtig en eenstemmig lof brengen aan de God en Vader van onze Heer Jezus Christus.

Bijbel Romeinen 15:5 (NBV vertaling)

Christen zijn is meer dan alleen een onmiddellijke bekering – het is een dagelijks proces waarbij je steeds meer op Christus gaat lijken.

Billy Graham

19 De HEER – zijn troon staat vast in de hemel,
als koning heerst hij over alles.
20 Prijs de HEER, u die zijn boden bent,
sterke helden die doen wat hij zegt,
gehoorzaam aan het woord dat hij spreekt.

Bijbel Psalm 103:19 (NBV vertaling)

Duisternis kan duisternis niet verdrijven; alleen licht kan dat doen. Haat kan haat niet verdrijven; alleen liefde kan dat doen.

Martin Luther King, Jr.

God kan ons geen geluk en vrede los van zichzelf geven, omdat het er niet is. Zoiets bestaat niet.

C. S. Lewis

13 U was het die mijn nieren vormde,
die mij weefde in de buik van mijn moeder.
14 Ik loof u voor het ontzaglijke wonder van mijn bestaan,
wonderbaarlijk is wat u gemaakt hebt.
Ik weet het, tot in het diepst van mijn ziel.

Bijbel Psalm 139:13 (NBV vertaling)

Heel belangrijk is dat we samen gemeente zijn. Iedereen kan daar een bijdrage in leveren.